Niezawodny Zbyszek Filipek przekazał nam zaproszenie ze Słowacji. Bratislava Pipe Club zaprasza na XXVI Słowackie Mistrzostwa w Wolnym Paleniu Fajki.

Ľudovít Zupko z Bratislava Pipe Club napisał:
– Drodzy Przyjaciele, zapraszamy Was na XXVI Słowackie Mistrzostwa w Wolnym Paleniu Fajki, które odbędą się w sobotę 23 maja 2026 roku w Motelu M niedaleko Malacky. Będziecie palić z własnej fajki Savinelli 101 (jest ona powszechnie akceptowana na zawodach w kilku krajach i można ją kupić za 40 euro przed zawodami). Tytoń konkursowy Briarwood Camberly 847 to wysokiej jakości mieszanka Virginii i Black Cavendish o smaku wanilii i karmelu. Więcej informacji znajdziecie w załączniku. Aby się zarejestrować, skorzystajcie z formularza pod linkiem: https://forms.gle/nJwrpmpCjVHNTFVeA lub napiszcie na adres bratislavapipeclub@gmail.com
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
W słowackich mistrzostwach mamy spore osiągnięcia i być może polscy fajczarze zechcą kolejny raz sprawdzić się ze słowackimi kolegami. Wspaniała atmosfera gwarantowana, atrakcje też.
Na marginesie: Słowacy, podobnie jak fajczarze z kilku innych krajów, ustalili jeden model fajki, w której pali się na turniejach. Jest to Savinelli 101, co zaznaczają organizatorzy. Ta uniwersalność trochę dziwi, bo według nas nie sprawia, że palimy w jednorodnych fajkach, ponieważ na takim turnieju można występować też z własna fajką. Na przykład opaloną już wcześniej. A to – jak wiemy z doświadczenia – może wpływać na ostateczny wynik. Ale przecież nie nam ustalać zasady. Poza tym trochę szkoda, że tylko jeden model ciągle trafia do kolekcji poturniejowych…
Wpisowe to 30 eruo dla turniejowiczów i 20 dla osób towarzyszących. Miejsce mistrzostw znajduje się niedaleko Bratysławy i Wiednia, można więc zaplanować samemu dodatkowe atrakcje.

