100 lat to za mało!

100 lat to za mało!

Od czwartku (11 czerwca) na Kaszubach trwają uroczystości jubileuszowe ku czci Mariana Kowalewskiego – prezydenta Kaszubskiego Klubu Kolekcjonerów Fajek – Somonino. Uczestniczą w nich przedstawiciele klubów z całej Polski.

Martin Štěpánek zdobył „Srebrny Grosz”

Martin Štěpánek zdobył „Srebrny Grosz”

Nasi południowi sąsiedzi organizują zdecydowanie więcej fajczarskich spotkań połączonych z turniejami niż my. Nic tylko pozazdrościć. W sobotę (16 maja), na zaproszenie PC Strieborný groš i Stowarzyszenia Fajczarzy-Wędkarzy Havlíčkův Brod do browaru Holandďan w Hlízovie koło Kutnej Hory, by turniejować, już po raz szósty, o… „Srebrny Grosz”. Tam też spotkali się przedstawiciele rady klubów fajczarskich z Czech, Moraw i Słowacji.

Skarby

Skarby

Fajczarze-kolekcjonerzy, do których – chyba – i my się zaliczamy, lubią się chwalić swoimi okazami. Nie inaczej jest z nami.