Cezary Zemło z szamotulskiego Klubu Miłośników Fajki został tegorocznym mistrzem Kaszub w wolnym paleniu fajki. W gościnnych Ostrzycach, pośród pięćdziesięciorga fajczarzy z całej Polski, okazał się najlepszy i odpowiednią dawkę tytoniu palił przez prawie dwie godziny.

 

 

Jak już od wielu lat tak i tym razem koleżanki i koledzy z Kaszubskiego Klubu Fajki z Somonina, dowodzeni przez Mariana Kowalewskiego zorganizowali fajczarskie święto „po byku”. A dokładniej mówiąc – „po wilku”. Tradycji stało się bowiem zadość i sędzią głównym turnieju był wiceprezydent RPKF, ale przede wszystkim prezydent Konińskiego KF – Jerzy Wilczkowiak. Od niego też mamy przeciek w postaci wyników końcowych.

Mimo że nie dane nam było uczestniczyć w kaszubskim święcie fajki to nawet w domu słyszeliśmy jak rozstający się jego uczestnicy głośno i radośnie zapewniali siebie: – Do zobaczenia za rok!

Wiele słów uznania pod adresem zarówno organizatorów jak i uczestników Mistrzostw usłyszeliśmy także z ust gdańskiego trafikanta Piotra Jakubowskiego.

Poniżej publikujemy pełny protokół poturniejowy, niejako odstępując – w dowód uznania dla wszystkich – od zwyczaju publikowania miejsc zawodników, którzy osiągnęli czas powyżej 60 min.

Komunikat

z IX Międzynarodowych Mistrzostw Kaszub w Wolnym Paleniu Fajki

„Kaszëbskô Pipa”

Turniej odbył się dnia 9 maja 2015 r. w Ostrzycach. Zawody obejmowały jedno palenie w fajce z czeremchy – pipa ze Smarglin. Do turnieju przystąpiło 50 zawodników.

WYNIKI TURNIEJU

I miejsce – Cezary Zemło (KMF Szamotuły) – czas: 01:59:08

II miejsce – Julian Drabent  (KF Konin) – czas: 01:49:49

III miejsce – Zenon Dombrowski (KKKF  Somonino) – czas: 01:44:40

IV miejsce – Włodzimierz Starzonek (KMF Szamotuły) – czas: 01:43:02

V miejsce – Zbigniew Wierzbicki (Skawinek) – czas: 01:40:19

VI miejsce – Daniel Sadowski (KKF Poznań) – czas: 01:34:02

VII miejsce – Damian Mucha (KFC Trafica Poznań) – czas: 01:32:33

VIII miejsce – Piotr Niewiński (Fajkowo.pl) – czas: 01:29:40

IX miejsce – Krzysztof Ozga (GKF Gorzów Wlk.) – czas: 01:25:40

X miejsce – Marek Tritt (KFC Trafica Poznań) – czas: 01:18:29

XI miejsce – Marek Neubauer (KKKF Somonino) – czas 01:14:41

XII miejsce – Marta Frąckowiak  (AFA Poznań) – czas 01:13:26

XIII miejsce – Piotr Malik (PKF Przemyśl) – czas 01:12:59

XIV miejsce – Marian Kowalewski (KKKF Somonino) – czas 01:12:34

XV miejsce – Krzysztof Kozłowski (KKF Konin) – czas 01:05:53

XVI miejsce – Grzegorz Kubiak (BBF LEGION Bydgoszcz) – czas 01:05:50

XVII miejsce – Waldemar Badziąg (KMF Szamotuły) – czas 01:05:10

XVIII miejsce – Zbigniew Rychert (KKKF Somonino) – czas 01:04:53

XIX miejsce – Krzysztof Demczyszak (WKF Wrocław) – czas 01:03:51

XX miejsce – Alina Dombrowska (KKKF Somonino) – czas 01:03:23

XXI miejsce – Andrzej Formela (KKKF Somonino) – czas 01:01:30

XXII miejsce – Bogdan Walkiewicz (KKF Poznań) – czas 00:58:12

XXIII miejsce – Ludwika Tiszer (KKKF Somonino) – czas 00:57:42

XXIV miejsce – Marcin Wilczewski (AF Poznań) – czas 00:57:35

XXV miejsce – Dionizy Buksa (KFC Trafica Poznań) – czas 00:56:11

XXVI miejsce – Piotr Łukasiewicz (AFA/KKF Poznań) – czas 00:55:20

XXVII miejsce – Tomasz Stefaniak (ŁKSF Łódź) – czas 00:54:30

XXVIII miejsce – Józef Prokop (Koszalin) – czas 00:49:52

XXIX miejsce – Marek Oszup (PC Warszawa) – czas 00:42:33

XXX miejsce – Ewa Hildebrandt (KKKF Somonino) – czas 00:42:02

XXXI miejsce – Jacek Schmidt (KKF Poznań) – czas 00:40:55

XXXII miejsce – Michał Kostuch (TTI) – czas 00:37:58

XXXIII miejsce – Czesław Bielicki (KKKF Somonino) – czas 00:34:36

XXXIV miejsce – Henryk Regliński (KKKF Somonino) – czas 00:33:36

XXXV miejsce – Piotr Antkowiak (TTI) – czas 00:32:45

XXXVI miejsce – Danuta Kosowska (KKKF Somonino) – czas 00:32:03

XXXVII miejsce – Czesław Tiszer (KKKF Somonino) – czas 00:30:06

XXXVIII miejsce – Andrzej Olszewski (KKKF Somonino) – czas 00:28:50

XXXIX miejsce – Gabriela Bielicka (KKKF Somonino) – czas 00:26:36

XL miejsce – Krystyna Rychert  (KKKF Somonino) – czas 00:25:41

XLI miejsce – Patryk Czajkowski(BBF LEGION Bydgoszcz) – czas 00:19:22

XLII miejsce – Michał Perczyński (KFC Warszawa) – czas 00:17:05

XLIII miejsce – Grzegorz Machola (n/z Ostrzyce) – czas 00:13:55

XLIV miejsce – Jan Drewa (n/z Stara Huta) – czas 00:12:58

XLV miejsce – Barbara Piasecka (n/z Słupsk) – czas 00:11:35

XLVI miejsce – Zenon Budych (KMF Szamotuły) – czas 00:07:04

XLVII miejsce – Kamil Rybka (TTI) – czas 00:03:13

XLVIII miejsce – Stanisław Plichta (KKKF Somonino) – czas 00:02:46

XLIX miejsce – Henryk Worobiec (PC Przemyśl) – czas 00:01:36

L miejsce – Jan Piasecki (n/z Słupsk) – czas 00:00:47

Mistrzem IX Międzynarodowych Mistrzostw Kaszub w Wolnym Paleniu Fajki „Kaszëbskô Pipa” został CEZARY ZEMŁO (KLUB MIŁOŚNIKÓW FAJKI W SZAMOTUŁACH).

Sędzią głównym turnieju był Jerzy Wilczkowiak, prezydent Konińskiego Klubu Fajki, zaś sędziami stolikowymi były: Monika Halman, Emilia Radomska i Natalia Labuda.  Wszystkim przygrywała kapela kaszubska „KURDE-MOL”.

Organizatorem IX Międzynarodowych  Otwartych Klubowych Mistrzostw Kaszub w Wolnym Paleniu Fajki „Kaszëbskô Pipa” był Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki „Kaszëbskô  Pipa” w Somoninie, Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie oraz Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś Kaszubska”.

Przeczytaj również

Musisz mieć co najmniej 18 lat, żeby wejść na tę stronę

Potwierdź swój wiek

- -